2020 jest dobry aby znaleźć dentystę w Cieszynie - Dla dentystów

dentysta cieszyn

leczeniem kanałowym

Endodoncja jest tzw. leczeniem kanałowym. Wyczyszczeniem z kanałów korzeniowych zęba wszelkich zanieczyszczeń. Zwykle jest on uznawany za bardzo nieprzyjemny i długi. Jak jednak jest naprawdę? Co jest mitem, a co faktem?

Owszem, jes

2020 jest dobry aby  znaleźć dentystę w Cieszynie - Dla dentystów dentysta cieszyn
t to leczenie skomplikowane, z czym wiąże się też ryzyko wielu niepowodzeń. Stąd wszelkie mity na ten temat. Chyba największy z nich dotyczy bólu - dzięki szerokiej gamie znieczuleń, którymi działa stomatologia, pacjent może siedzieć w fotelu spokojnie. Druga kwestia narosła po publikacji filmu na ten temat. Otóż - czy leczenie kanałowe jest kancerogenne - to mit. Endodoncja nie ma nic wspólnego z nowotworem.

Faktem natomiast jest, że ząb po takim leczeniu jest zębem martwym (był nim już wcześniej) oraz, że po wszystkim jest bardziej kruchy - ząb jest martwy, więc nie ulega procesom odżywczym.

Nie więc co się przejmować, kiedy za drzwiami czeka na nas dentysta, każdy przechodził takie leczenie zapewne kilka razy w swoim życiu. Dzięki rozwojowi informacji, może być ono przyjemniejsze, ponieważ odchodzi dużo strachu, który może przyczynić się do odczuć bólowych.


To jedno z najbardziej znanych przez

Endodoncja to popularne leczenie stomatologiczne, nazywane potocznie leczeniem kanałowym. To jedno z najbardziej znanych przez wszystkich i jednocześnie najczęściej stosowanych przez stomatologa. W momencie, gdy dotykają nas schorzenia miazgi zębowej, dentysta decyduje się na wykonanie zabiegu leczenia kanałowego (endodoncji). Stomatologia i jej formy leczenia zębów dają nam coraz większe możliwości na przedłużenie żywotności i zdrowia naszych zębów. Daje również możliwość na uniknięcie dużo poważniejszych problemów ze zdrowiem, jak np. zapalenie okostnej zębów.


Szeroki zakres działania stomatologii

Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez różnych dziedzin medycyny a w tym bez stomatologii. Stomatologia zajmuje się leczeniem zębów, przyzębie, jak i tkanek jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Ten dział medycyny zajmuje się nie tylko patologiami związanymi z naszym uzębieniem, lecz także tym, jak nasz układ zębowy funkcjonuje. Gdy funkcjonuje niewłaściwie, to dentysta może dać skierowanie do ortodonty, który zbada pacjenta i da skierowanie na zakup odpowiedniego dla pacjenta aparatu na zęby, w celu wyprostowania zgryzu, czy wyrównania zębów, które nierówno rosną. Nierzadko stomatolog zajmuje się również protetyką, czyli uzupełnianiem braków w uzębieniu. Stomatolodzy, to również lekarze zajmujący się leczeniem chorób miazgi zęba i leczeniem tkanek okołowierzchołkowych. Taki dział stomatologii nosi nazwę endodoncja. W tym przypadku podstawą leczenia zębów jest tak zwane leczenie kanałowe. Dziś w leczeniu kanałowym wykorzystuje się nowoczesne urządzenia, jak na przykład mikroskopy operacyjne.