Nowa metoda leczenia kanałowego zębów - endodoncja - Dla dentystów

Endodoncja pod mikroskopem Gliwice

Cennik usług stomatologicznych

Wizyta w dobrym gabinecie stomatologicznym często nie należy do tanich, zwłaszcza jeśli gabinet jest dobrze wyposażony, a dentysta w nim pracujący posiada spore doświadczenie. Koszt leczenia stomatologicznego jest zale

Nowa metoda leczenia kanałowego zębów - endodoncja - Dla dentystów Endodoncja pod mikroskopem Gliwice
żny od wielu czynników, zwłaszcza że w poszczególnych gabinetach dentystycznych ceny mogą się nieco różnić. Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, które dotyczą leczenia infekcji próchniczej, są jednymi z najczęściej wykonywanych w gabinetach dentystycznych. Zabieg polegający na samym wypełnieniu ubytków w zębie odpowiednimi materiałami jest tańszy od leczenia kanałowego. Sam koszt przeprowadzonego leczenia zależy od stopnia skomplikowania zabiegu, ilości zużytego materiału i znieczulenia. Leczenie kanałowe jest droższe z tego względu, że wymaga więcej pracy od dentysty oraz większej ilości materiału uzupełniającego ubytki. Całkowity koszt leczenia endodontycznego zależy od liczby wyczyszczonych kanałów. Cennik gabinetu stomatologicznego bardzo często jest orientacyjny, przynajmniej jeśli chodzi o niektóre zabiegi.


Czym jest wizyta adaptacyjna u dentysty

Dobry dentysta powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest pierwsze doświadczenie dziecka w gabinecie stomatologicznym. W ramach usług związanych z stomatologią dziecięcą często można spotkać się z ofertą przeprowadzenia wizyty adaptacyjnej. Jest to o tyle przydatna usługa, że pozwala dziecku na zapoznanie się z gabinetem oraz lekarzem dentystą przez co każda kolejna wizyta związana z leczeniem będzie mniej stresująca. Każdy profesjonalny lekarz, w tym także dentysta, wie jak ważne jest odpowiednie podejście do pacjenta, nawet tego najmłodszego. Wielu rodziców korzysta z usługi wizyty adaptacyjnej w gabinecie stomatologicznym, ponieważ umożliwia ona powolne oswajanie dziecka z procedurami leczenia zębów. Samo przygotowanie dziecka na pierwszą wizytę adaptacyjną u dentysty jest istotne, należy więc przede wszystkim uświadomić dziecko o ważnej roli dentysty jaką jest leczenie zębów. Każdy z nas chyba zdaje sobie sprawę, że leczenie stomatologiczne nie należy do najprzyjemniejszych, jednak jest niezbędne w utrzymaniu zdrowego uzębienia.


Jak wygląda leczenie ortodontyczne

Ortodoncja stanowi jedną z wielu dziedzin stomatologii, której przedmiotem zainteresowania jest profilaktyka oraz leczenie wad zgryzu. Leczeniem wad zgryzu u dzieci oraz dorosłych zajmuje się ortodonta, czyli lekarz dentysta, który ukończył odpowiednią specjalizację stomatologiczną. Z leczenia ortodontycznego korzystają głównie dzieci oraz młodzież, u których wykształciły się różne wady zgryzu na skutek dorastania. Leczenia ortodontycznego mogą się podjąć także dorośli. Gabinet stomatologiczny może specjalizować się w ortodoncji oferując wykonywanie zabiegów jednie z tego zakresu, ponieważ ortodoncja jest dość szeroką specjalizacją stomatologiczną. Leczenie ortodontyczne polega na dobraniu odpowiedniego aparatu ortodontycznego i noszeniu go przez określony czas. Aparat ortodontyczny jest dobierany indywidualnie do pacjenta i występującej wady zgryzu, a w miarę postępowania leczenia jest odpowiednio regulowany lub modyfikowany. Na pierwszej wizycie konsultacyjnej dentysta omawia z pacjentem plan leczenia wraz z diagnozą występującej wady.


Rodzaje wad zgryzu

Stomatologia jest działem medycyny, który zajmuje się nie tylko leczeniem samych zębów, ale zajmuje się także leczeniem okolic przyległych, profilaktyką oraz korygowaniem wad zgryzu. Można wyróżnić kilka specjalizacji stomatologicznych, z których każda zajmuje się leczeniem określonego zakresu chorób i wad. Ortodoncja jest działem, który zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem wad zgryzu za pomocą specjalnych aparatów ortodontycznych. Lekarz dentysta specjalizujący się w leczeniu wad zgryzu jest nazywany ortodontą. Można wyróżnić dwa rodzaje wad zgryzu ze względu na ich powstawanie. Istnieją więc wady zgryzu, które są wrodzone oraz takie, które są nabyte. Czynnikiem mogącym mieć wpływ na wrodzone wady zgryzu jest genetyka. Z kolei nabyte wady zgryzu najczęściej wykształcają się w przeciągu kilka lat życia dziecka i stanowią następstwo niewłaściwych nawyków. Wada zgryzu może pojawić się także podczas wymiany zębów mlecznych na zęby stałe lub też w wyniku jakiegoś urazu twarzy. Niezależnie od przyczyny powstania, wada zgryzu może być skorygowana poprzez wdrożenie przez dentystę odpowiedniego leczenia.